TochkaV3(утверджений).jpg

Локація: Mironova Foundation

Дати: 15.12.2018-20.02.2019 

Куратор: Тетяна Міронова

Художники:

Олександр Мірошніченко

Сергій Шауліс

2 грудня, у середу, у просторі Mironova Foundation відбудеться відкриття виставки «Точка відліку». Свої роботи представлять харківські скульптори Сергій Шауліс та Олександр Мірошніченко.Емоційний стан людини, всі його відтінки та напівтони, що знаходяться між білим та чорним, є головною темою досліджень художників. За допомогою нових підходів до мистецтва скульптури та сучасного використання стародавніх гончарних прийомів, автори створюють не просто оригінальні образи, а намагаються передати особливий переломний момент, який і називають «Точка відліку».
Про художників:
Сергій Шауліс, народився в 1985 році в Харкові, Україна. З 2005 по 2016 рік навчався у Харківській державній академії дизайну і мистецтв, на факультеті «Образотворче мистецтво» за спеціальністю «Монументальна скульптура», де також закінчив аспірантуру. Його роботи знаходяться в приватних колекціях в Україні, Фінляндії, Голландії, Англії, Німеччині, Ізраїлі, Бельгії, США, Австралії.
Олександр Мірошниченко, народився в 1983 році в Харкові, Україна. З 2004 по 2010 роки навчався у Харківській державній академії дизайну і мистецтв, лабораторія кераміки. З 2007 року - постійний учасник національних і міжнародних виставок та конкурсів. Володар гран-прі на Українській виставці художників кераміки в 2013 році.
Пресс - реліз
2 грудня, у середу, у просторі Mironova Foundation відбудеться відкриття виставки «Точка відліку». Свої роботи представлять харківські скульптори Сергій Шауліс та Олександр Мірошніченко.Емоційний стан людини, всі його відтінки та напівтони, що знаходяться між білим та чорним, є головною темою досліджень художників. За допомогою нових підходів до мистецтва скульптури та сучасного використання стародавніх гончарних прийомів, автори створюють не просто оригінальні образи, а намагаються передати особливий переломний момент, який і називають «Точка відліку».Точка відліку – це стан надлому, те відчуття, коли здається, що ти повністю вичерпав себе. Спроба абстрагуватися від почуттів, схожа на стан анабіозу, який може стати останньою точкою, або ж слугувати поштовхом до дій та виявитися точкою нового відліку. Не можливо напевне визначити, яка емоція зображена в скульптурі, адже не має абсолютно чітких граней між ними.Олександр Мірошніченко та Сергій Шауліс у своїй манері досліджують співвідношення тиску зовнішнього світу та внутрішньої напруги. Нові образи скульптур «без стрижня» Шауліса, та складна символіка керамічних робіт Мірошниченка говорять про те, що саме поєднання абсолютною ейфорії та надзвичайно барвистої палітри різноманітних почуттів дає в результаті той клубок емоцій, думок та дій, що прийнято називати Людина.Автори впевнені, що кожен з відвідувачів виставки обов’язково «приміряє» на себе образи скульптур і згадає себе в різних життєвих обставинах. Зможе відчути як зміниться настрій залежно від «забарвлення», яке вкладе в роботу. Вам сумно, чи весело, чи можливо ви «втратили голову» від кохання, чи ви дійшли до межі і не знаєте куди рухатись далі? Зупиніться і подумайте, адже, коли закриваються одні двері, десь обов’язково відкриються інші. Поки людина мислить, поки відчуває - «точка» завжди буде символом переходу із одного стану в інший. Це не кінець повісті, це лише закінчення одного із розділів життя.Куратор виставки - Тетяна Міронова.